Versenyeredmények 2023/2024

Nemzetközi versenyek

Földrajz

Földi Albert (11.B) a Nemzetközi Biológia Diákolimpia Válogatóversenyén (IBO) harmadik fordulóba jutott a 17. helyen. Felkészítő tanára: Berecz Krisztián

Országos versenyek

Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny

Barilla Boglárka (11.C) bejutott az angol OKTV II. kategória döntőjébe, ahol 23. helyezést ért el, felkészítő tanára: Bujáki Judit
Továbbá angol OKTV II. kategória 2. fordulóba jutottak:
Fekete Flóra (12.C), felkészítő tanáruk: Bujáki Judit
és Pécsvárady Előd (11.C), felkészítő tanára: Emily Kate Handler.

Földi Albert (11.B) bejutott a biológia OKTV I. kategória döntőbe, felkészítő tanára: Berecz Krisztián.

Dráma OKTV 2. fordulójába jutottak:
Kassai Emese (11.B) és Szabó Rózsa (12.D), felkészítő tanáruk: Kovácsné Boross Zsuzsanna

Földi Albert (11.B) továbbjutott a fizika OKTV I. kategória 2. fordulójába.
Felkészítő tanára: Balogh Béla

Degez Márton (12.C) továbbjutott a francia OKTV 2. fordulójába.
Felkészítő tanára: Csiffáryné Fegecs Nóra

Kajtár Réka (11.D) továbbjutott a kémia OKTV 2. fordulójába.
Felkészítő tanára: Kedves Mónika

Biológia

A Varga Katalin Gimnázium csapata bejutott a Semmelweis Egészségverseny döntőjébe. A csoport tagjai: Dékány Emese, Kardos Luca, Kerekes Ivett, Molnár Jázmin, Szabó Inez (11.D), felkészítő tanáruk: Kedves Mónika.

Benedek Enikő, Guo Fanni és Kontra Emma (11.D) bejutottak a Fodor József Országos Biológia Verseny döntőjébe.

A 11.B osztály tanulóinak csapata bejutott a Kitaibel Pál Középiskolai Biológiai és Környezetvédelmi Tanulmányi Verseny döntőjébe:
A csapat tagjai: Földi Albert, Jónás Janka és Forgács Gábor, felkészítő tanáruk Berecz Krisztián.

Földrajz

A XXIX. Kovács János Országos Középiskolai Földrajzverseny 1. fordulójában tanulóink eredményei:

Holtversenyben 1. helyet értek el Pásztor Laura és Németh Balázs (12.D),
3. Kolozsvári Kevin (12.D),
4. Barna Ádám (12.D),
50. Szabó Ádám Sándor (11.C),
65. Fehér Napsugár (11.A).
Felkészítő tanáruk: Berecz Krisztián

Kémia

A III. Kontra József Országos Kémia Verseny döntőjében
Földi Albert (11.B) 25. helyezést ért el, felkészítő tanára Balogh Béla és
Kajtár Réka Anna (11.D) 12. helyezést ért el, felkészítő tanára Kedves Mónika.

Az Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaverseny 2. fordulójába jutottak:

Balogh Lehel, Lánczi Zaránd és Sütő Szabolcs (9.B), felkészítő tanáruk: Kedves Mónika;
Berekszászi Zsolt Zsombor és Kacsirek Gergő (9.D), felkészítő tanáruk: Igrinyi Krisztina;
Csajbók Kiara Dominika, Cseh Maxim, Csősz Laura, Margaras Karla Mirabella, Monostori Samu Ferenc és Turai Boglárka Erzsébet (10.D), felkészítő tanáruk: Balogh Béla.

Magyar nyelv

Az Aranytoll helyesírási versenyen Pintér Gergely (11.A) 2. helyezést ért el, felkészítő tanára: Kassainé Mrena Judit

Matematika

A Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei döntőjében:
1. helyezést ért el Fekete Flóra 12. C (felkészítő tanárai Nagy Tibor és Deákné Longauer Adél),
1. helyezést ért el Legeza Roland 11.D (felkészítő tanára Kiss László),
11. helyezést ért el Munkácsi Kitti 10.C (felkészítő tanára Nagy Béla) és
9. helyezést ért el Balogh Lehel 9. B (felkészítő tanára Kissné Rákóczi Zsuzsanna)

A döntőbe jutottak továbbá Ferencz Ákos András, Forgács Sára és Lánczi Zaránd János (9.B osztályos tanulók) és Zrupkó Máté (12.B).

A Bolyai matematika csapatverseny területi fordulón iskolánk tanulói eredményesen szerepeltek:
9. évfolyam
28. hely: Dékány Patrik, Podmaniczky Hanna, Solti Nóra, Stummer Bianka (Felkészítő tanáruk: Kocsis Orsolya)
29. hely: Lukács-Barta Nimród, Szabó Zsombor, Lázár Márk László, Böhmer Péter Márk (Felkészítő tanáraik: Kissné Rákóczi Zsuzsanna, Deákné Longauer Adél)

10. évfolyam
25 hely: Tóth Barnabás, Karácsony Zsombor, Pónusz Szabolcs, Lukács Milán Márk (Felkészítő tanáruk: Rozsnyainé Kántor Mária)

A Dürer Verseny országos döntőjében a Varga Katalin Gimnázium csapata 14. helyezést ért el:
Kepenyes Léna (10B), Sütő Szabolcs és Török Réka (9.B),
felkészítő tanáraik Kocsis Orsolya és Deákné Longauer Adél.

Az Arany Dániel Matematikaverseny 2. fordulójába jutottak:

Sütő Szabolcs és Török Réka (9.B) és Kökény Alexandra (9.D), felkészítő tanáruk: Deákné Longauer Adél
Pomázi Emese (9.D), felkészítő tanáruk: Kocsis Orsolya

A Várhelyi Ferenc Matematikaverseny döntő fordulójába jutottak:
I. kategória
Földi Albert (11.B), Felkészítő tanára: Deákné Longauer Adél

II. kategória
Csontos Jázon (9.B), Felkészítő tanára: Kissné Rákóczi Zsuzsanna
Demeter Petra (11.B), Felkészítő tanára: Kissné Rákóczi Zsuzsanna
Hidasi Maja (11.C), Felkészítő tanára: Deákné Longauer Adél
Czékus Bettina (11.B) és Kepenyes Fanni (12.B), Felkészítő tanáruk: Kocsis Orsolya

A KöMaL C pontversenyében a 11-12. osztályosok csapatversenyében Gulyás Janka és Kepenyes Fanni (jelenleg 12.b osztályos) tanulók 1. helyezést értek el.
Felkészítő tanáruk: Baloghné Cseh Judit

Regionális versenyek

Matematika

A MEDVE matematika csapatverseny regionális fordulójában 2. helyezést értek el:
Vona Zsófia 12/B, felkészítő tanár: Kocsis Orsolya
Gulyás Janka 12/B, felkészítő tanár: Kocsis Orsolya
Kepenyes Fanni 12/B, felkészítő tanár: Kissné Rákóczi Zsuzsanna

Megyei versenyek

Angol nyelv

A szolnoki POK által szervezett Angol nyelvi versenyen döntőbe jutottak:
Borka aSatrio Dániel, Kovács Dorka Irén, Barta Lili Dorka és Tarcza Emma (10.C).

Fizika

A Holló András Megyei Fizikaversenyen Földi Albert (11.B) 1. helyezett lett, Juhász Ádám (12.B) osztályos tanuló 2. helyezett lett. Felkészítő tanáruk: Balogh Béla

A vargás csapat a Lehel Vezér Gimnázium kapujában
„A vargás csapat a Lehel Vezér Gimnázium kapujában”

Földrajz

A szolnoki POK által szervezett Bacsó Nándor Földrajzverseny döntő fordulójába jutottak:
Kalcsó Balázs (9.C), felkészítő tanára Szabó Gyöngyi,
Boldog Vajk Nimród (9.A), Balogh Lehel, Bohács Péter (9.B), Dobozi Áron (10.B) felkészítő tanáruk Bezzeg Dávid, és
Fekete Marcell (10.C), felkészítő tanára Szabó Gyöngyi.

Magyar nyelv és irodalom

Magyar Gréta Sára (10.B), felkészítő tanára Nagy István és Kassai Emese Zsuzsanna (11.B), felkészítő tanára Kovácsné Boross Zsuzsanna, bejutottam a szolnoki POK által szervezett Irodalomverseny 10., 11. és 12 évfolyamosoknak elnevezésű verseny döntő fordulójába.

Matematika

A Várhelyi Ferenc megyei matematika verseny eredménye:

Helyezésnévévfolyamkategóriamatematika tanára(i)
XIII.Csontos Jázon9.II.Kissné Rákóczi Zsuzsanna
I.Földi Albert11.I.Deákné Longauer Adél
V.Hidasi Maja11.II.Deákné Longauer Adél
VI.Demeter Petra11.II.Kissné Rákóczi Zsuzsanna
VII.Czékus Bettina12.II.Kocsis Orsolya
VIII.Kepenyes Fanni12.II.Kocsis Orsolya

A Varga Katalin Gimnázium által szervezett versenyek

Adventi Szavalóverseny

A kilencedik osztályosok kategóriájában
1. helyezett: Sebestyén Gitta (9.A)
2. helyezett: Szerencsés Szandra (9.A)
3. helyezett:  Botos Andrea (9.A)
Felkészítő tanáruk: P. Nagy István

Genetika Feladatmegoldó Verseny

Első kategória (10. évfolyam):
I. Margaras Karla Mirabella (10.D)
II. Turai Boglárka (10.D)
III. Horváth Kitti (10.D)
Felkészítő tanáruk: Dr. Nagy Béla

Második kategória (11-12. évfolyam):
I. Földi Albert (11.B), Felkészítő tanár: Berecz Krisztián
II. Nagy Kornél Márk (11.C), Felkészítő tanár: Szabó Gyöngyi
III. Papp Viktória (12.D), Felkészítő tanár: Dr. Nagy Béla